Reklam ve fikir fabrikası Majesty Ajans
MajestyMajestyMajesty
(Pazartesi - Cumartesi)
bilgi@majestyajans.com
Muratpaşa, Antalya
MajestyMajestyMajesty

Leonardo DiCaprio, da Vinci’yi canlandıracak!

  • Anasayfa
  • blog
  • Leonardo DiCaprio, da Vinci’yi canlandıracak!

Oscar ödüllü ABD’li oyuncu Leonardo DiCaprio, Walter Isaacson’ın çekeceği filmde İtalyan ressam, mühendis ve matematikçi Leonardo da Vinci’yi canlandıracak.

Deadline’ın haberine göre Universal ve Paramount’un beyaz perde hakları için kıyasıyla kapıştığı Walter Isaacson imzalı Leonardo Da Vinci’nin hakları sonunda Paramount’un oldu. DiCaprio’nun yapım şirketi Appian Way’in de yapımcıları arasında yer aldığı biyografik uyarlamanın ilham aldığı kitap henüz piyasaya sürülmedi. Tek bildiğimiz kitabın tanıtımında “Leonardo’nun hayret verici not defterlerindeki binlerce sayfaya dayanan ve hayatı ve eseri hakkındaki yeni keşifleri ele alan yazar Walter Isaacson, da Vinci’nin sanatını bilimine bağlayan bir anlatı sunuyor” şeklinde bir açıklama olduğu…

İSMİNİN HİKAYESİ

42 yaşındaki oyuncunun annesi, DiCaprio’ya hamile olduğu sırada, İtalya’nın Floransa kentinde bir müzede Da Vinci’nin resimlerine bakarken karnında bebeğin tekmesini hissettiğini, bunun üzerine oğluna Leonardo ismini koymaya karar verdiğini söylemişti.

Filmin yönetmeni ise, daha önce Steve Jobs, Benjamin Franklin, Albert Einstein gibi önemli kişilerin hayat hikayelerini sinemaya uyarlayan Walter Isaacson.

Yorum bırak