Reklam ve fikir fabrikası Majesty Ajans
MajestyMajestyMajesty
(Pazartesi - Cumartesi)
bilgi@majestyajans.com
Muratpaşa, Antalya
MajestyMajestyMajesty

Sosyal Medya

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya Nedir ?” sorusunun cevabını inceleyebilmemiz için önce Sosyal Medya yı kelime öbekleriyle inceleyelim.

Medya: Gazete,televizyon, dergi, internet gibi araçlar aracılığı ile insanların, olaylar ve diğer insanlarla kurduğu bir iletişim ortamıdır.

Sosyal: Kelime anlamı toplumla ilgili demektir.

Sosyal Medya birleştiğinde toplumla ilgili olayların internet üzerinden kişiler tarafından yorumlanması ve kişilerin güncel olan olaylarla ilgili yorumlarının yapılmasıdır.

Sosyal Medya Kanalları Nelerdir?

Dünya’da yaygın olarak kullanılan 2 adet Sosyal Medya kanalı vardır. Bunlar Facebook ve Twitter’dır.

Facebook: 543 milyon kullanıcı ulaşan Facebook dünyanın en çok kullanılan Sosyal Medya Kanalıdır. Kullanıcılar kendi beğendikleri sayfalar profiller hayatların hakkında her şeyi paylaşıp yorumlamaktadır. Kurumlar ve kuruluşlarda yeni yapmış oldukları gelişmeler ve duyurularla kendileriyle ilgilenen kullanıcılarına hızlı şekilde ulaşmaktadır.

Twitter: 517 milyon kullanıcı ulaşan Twitter Facebook’dan sonra en çok kullanılan Sosyal Medya kanalıdır. Kullanıcılar takip etme sistemi ile kurum kuruluş ünlü kişiler hakkında yaptıkları tüm yenilikler hakkında hızlı şekilde bilgiye sahip olurlar. Micro bir blog olarak çalışan Twitter’da Facebook gibi Mobil uygulamasıyla kullanıcıya her noktada hizmet vermektedir.

Kurumsal Firmalar için önemi nedir?

Facebook ve Twitter sosyal medya kanallarıyla yapıcakları yeni kampanyalar vekendi firmaları hakkında bilgiler paylaşarak kullanıcının ilgisini üzerine çekeceklerdir. Profesyoneller tarafından yönetilen Sosyal Medya Platformları açılacak accountlarla yönetilen Sosyal Medya kanalları kurumların marka bilinirliğini artıracaktır.

Sed do eiusmod tempor incididunt ut
Labore et dolore magna aliqua
Ut enim ad minim veniam quis nostrud

İletişim

  • B.Onat Cd. No:57/19 Muratpaşa, Antalya
  • (242) 248 25 70
  • bilgi@majestyajans.com

Majesty Ajans

Reklam ve fikir fabrikası Majesty Ajans’a hoş geldin. İnan senin için de birkaç fikrimiz vardır.