Reklam ve fikir fabrikası Majesty Ajans
MajestyMajestyMajesty
(Pazartesi - Cumartesi)
bilgi@majestyajans.com
Muratpaşa, Antalya
MajestyMajestyMajesty

Facebook ve Twitter, Beyaz Saray’ın Sosyal Medya Zirvesine Çağrılmadı

  • Anasayfa
  • blog
  • Facebook ve Twitter, Beyaz Saray’ın Sosyal Medya Zirvesine Çağrılmadı

Sosyal medya platformlarının en büyüklerinden Facebook ve Twitter, Beyaz Saray’da düzenlenecek Sosyal Medya zirvesine davet edilmedi.

Facebook, Beyaz Saray tarafından her yıl düzenlenen sosyal medya zirvesine bu kez davet edilmediklerini duyurdu. Twitter ve Google’dan ise davetle ilgili bir yorum yapılmadı.

Beyaz Saray’ın bu yıl 11 Temmuz’da düzenleyeceği geleneksel sosyal medya zirvesi bu kez “Davet listesi” nedeniyle tartışma konusu oluyor.

Facebook etkinliğe davet edilmediğini duyurdu. Twitter ise davet edilmesine ya da etkinliğe katılmasına dair bir açıklama yapmadı. Google’ın çatısı altında bulunduğu Alphabet Inc’s şirketi de yorum yapmadı.

Perşembe günündeki zirveye ABD tarafından daha muhafazakâr değerlendirilen medya isimlerine ev sahipliği yapacak.

Ancak CNN’de yer alan bir habere göre, ne Facebook ne de Twitter “dijital liderler” olarak değerlendirilmedi ve bu zirveye çağırılmadı.

Beyaz Saray, henüz davete katılacakların listesini yayınlamadı ancak bu siteler zaten ABD’deki muhafazakârlar tarafından namlunun ucuna yerleştirilmişti. Hatta ABD Başkanı Donald Trump verdiği bir röportajda “Yaptıkları her neyse yanlış ve muhtemelen yasa dışı” demişti.

Son yıllarda ABD’li muhafazakârlar Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji şirketlerini “gizli engelleme” ve buna benzer diğer davranışlarla suçluyor.

Yorum bırak