Reklam ve fikir fabrikası Majesty Ajans
MajestyMajestyMajesty
(Pazartesi - Cumartesi)
bilgi@majestyajans.com
Muratpaşa, Antalya
MajestyMajestyMajesty

Evde biri mi var: Instagram

Bulunduğumuz dijital çağda fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram’da ilginizi çekecek ve dikkat etmeniz gereken ayrıntıları paylaşmak için buradayız.

1. Öncelikle paylaşacağınız herhangi bir obje ise (kahve-kitap-çevre vs.) kopyasının alınmaması için kendi cümlelerinizi veya hashtag(#)’inizi oluşturabilirsiniz. Bu bir kartvizit de olabilir.

2. Dışarıda bir mekanda olduğunuz zamanlarda konum eklemeyi ihmal etmeyin ki etkileşiminizin artması daha mümkün hale gelebilsin.

3. Herhangi bir markanın ürününü paylaştıysanız mentionlamayı unutmayın. Bu doğrultuda hem daha sosyal olabilir hem de mention üzerinden paylaşılan diğer gönderiler sayesinde insanlarla da etkileşim gerçekleştirmiş olursunuz.

4. Minimum 1 hashtag bulunan gönderiler diğerlerine kıyasla ortalama %12,6 oranda etkileşim alıyor. Siz de bir veya daha fazla hashtag kullanarak daha fazla insanla iletişime geçmiş olursunuz.

5. Instagram’da bulunan gönderilerin yarısında sadece emoji kullanılarak paylaşım yapılıyor.

6. Sonuçlanan 1 Şubat 2019 istatistiklerine göre 894 milyon kullanıcısı olan Instagram bir sosyal medya devi olarak gündeme gelmenin yanında uygulamayı her gün kullanan kitleyi inceleyecek olursak; %49’u kadın, %51’i erkek olarak saptanmıştır.

7. Yaş aralığına bakacak olursak; 25 yaş altı kullanıcılar 30 dakikadan fazla vakit geçiriyor, 18-29 yaş kullanıcıları %53, 30-49 yaş kullanıcıları %25, 50-64 yaş kullanıcıları %11, 65 yaş ve üzeri aktif kullanıcıların oranı ise %6 olarak belirlenmiştir.

8. 500 milyon Instagram kullanıcısı ‘hikayeler’ özelliğini her gün kullanmaktadır.

9. Hikaye listenizin en üst kısmında yer alan kullanıcılar en fazla etkileşime geçtiğiniz kişilerdir. Instagram güncel halinde etkileşime geçtiğiniz kişileri, siz sayfanızı yeniledikçe günceller ve en üst sıralara yerleştirir.

10. Beğendiğiniz, kaydettiğiniz fotoğraf ve videolar ana sayfanızı değiştiren en önemli faktörlerdendir.

11. Instagram’a Türkiye’den her gün binlerce fotoğraf yüklenmektedir. Çoğu zaman yenilen bir yemek çoğu zaman arkadaş veya aile ile çektirilmiş fotoğrafları paylaşmaktayız. Paylaşmayı seven bir millet olarak tabii. Kullanım bu kadar fazlayken içinde bulunduğumuz sosyal medya devini daha yakında tanıyalım istedik…

Yorum bırak