Reklam ve fikir fabrikası Majesty Ajans
MajestyMajestyMajesty
(Pazartesi - Cumartesi)
bilgi@majestyajans.com
Muratpaşa, Antalya
MajestyMajestyMajesty

Dünyadan 7 çevre dostu platform

Su kaynakları günden güne azalıyor, ormanlar artan dünya nüfusu karşısında yetersiz kalıyor. Her ne kadar doğaya kalıcı zararlar vermiş olsak da bu zararı minimuma indirebilmek bizim elimizde. Bunu yaparken gelişen teknoloji de insanlara mümkün olduğunca yardım olmak istiyor, zira günden güne karşımıza çıkan “çevre dostu uygulamalar” bunu kanıtlar nitelikte. 

Dünyanın farklı bölgelerinde kullanıma sunulan 7 çevre dostu platformu sizler için inceledik. Bu uygulamaların kişiler için daha sürdürülebilir bir yaşam tarzına imkan sağladığını söylemek mümkün. Ancak bazı uygulamaların ülkemizde kullanılmadığını en baştan belirtelim. 

Forest 

Hem globalde hem de ülkemizde kullanılan Forest, dikkat, üretkenlik ve odaklamayı gerçek hayatta ağaç dikimi ile birleştirmenize olanak tanıyor. Telefonunuzu belirli bir süre için kontrol etmediğinizde, uygulama sanal ağaçları büyütmenize izin veriyor ve bu da Trees for the Future tarafından beş Afrika ülkesinde dikilen gerçek ağaçlar ile değiştirilebiliyor. Uygulamanın kullanım ücreti globalde 1,99 dolar, ülkemizde ise 12,99 TL. 

Uygulamayı hem App Store‘dan hem de Google Play Store‘dan indirebilirsiniz. 

Tap 

Plastik şişeler, okyanuslarımızdaki en büyük plastik kirliliği kaynaklarından biri. Vaziyet böyleyken tekrar kullanılabilir bir su şişesine geçmek, israfı azaltmanın en basit yolu diyebiliriz. Tap, musluk bulunduğunuz yere erişir ve yakındaki su doldurma istasyonlarını bulmanızı sağlıyor, böylece plastik çöp oluşturmadan su doldurmanız mümkün oluyor. Tap de hem globalde hem de ülkemizde kullanılan uygulamalardan biri.  

Tap’i hem App Store‘dan hem de Google Play Store‘dan indirebilirsiniz. 

HowGood 

HowGood, kullanıcıların daha sürdürülebilir seçimler yapmasına yardımcı olmak için bir milyondan fazla gıda ürünü derecelendirmesi içeren bir veritabanına sahip. Büyüyen yönergeler, işleme uygulamaları ve şirket davranışları ile derecelendirilen her ürünle, bu uygulama, etik olarak üretilen ve minimum işleme ile çevre dostu gıda seçerek ne yedikleri konusunda daha dikkatli olmak isteyen kullanıcılar için harika bir araç diyebiliriz. 

Yorum bırak