Reklam ve fikir fabrikası Majesty Ajans
MajestyMajestyMajesty
(Pazartesi - Cumartesi)
bilgi@majestyajans.com
Muratpaşa, Antalya
MajestyMajestyMajesty

Antalya’da Web Tasarım Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Anasayfa
  • blog
  • Antalya’da Web Tasarım Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yıllardır Antalya’da web tasarım ile alakalı birden çok reklam görmüşsünüzdür .Fiyat aralığı değişmekle birlikte her bir web tasarım uzmanı (freelancer veya şirket) sizi bilgilendirmeye çalışır.  Bazı firmaların kendi web tasarım departmanları bulunur. Peki tüm bu web tasa rım karmaşası içinden çıkmak için size bir aç tüyo vermek istiyoruz. Web tasarım yaptırırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları sizler için aşağıda top arladık.
Web Siteni zin Repsonsive Olup Olmadığına Dikkat Edin
Eğer bir web sitesi tüm cihazlara uyumlu gözüküyor ise bu tarz web sitelerine “Responsive Web Sitesi” d enir.Eskisi gibi herkes web sitelerine girme k için bilgisayar kullanmadığından dolayı web sitenizin mo bil uyumlu olması her şeyden daha da öneml i bir hal almaya başladı. Eğer web siteniz mobil uy umlu ise ziyaretç i sayınızda gözle görülür biçimde artış olacaktır. Bu da sizin içi n rakiplerinize göre mükemmel bir avantaj sağlayac aktır. Responsive web tasar ım  ile ilgili daha fazla bilgi almak için; Buraya tıklayarak responsive web tasarım  ile alaklı makalemize göz gezdirebilirsiniz.
Web Sitenize SEO ayarlarını sorgulayın
Web sitenizin yukarıda görünmesi için SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyon ayarlarının da yapılmış ol ması gerekir. Yani web sitenizin SEO ayarları ne kadar iyi ya pılırsa Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorların da daha yukarıda gözükecektir. SEO ayarlarının oturması v e yerleşmesi biraz zaman alabilir. Neyse ki Antalya’da Seo hizmet i veren Majesty Ajans size her daim SEO hizmeti ile ilgili destek ve rir!
Web Sitenizi Gereksiz İçeriklerle Doldurmaktan Kaçını n
Bazı web siteleri dışında (Haber siteleri ve benzeri) sitenizi gereksiz iç eriklerden korumaya çalışın. Gereksiz içerikler hem kullanıcının dikkatini dağıtacaktır hem de web sitenizin ana amacından sapmasına yol açacaktır. Bazı kampanya pop-upların (açılır pencere) 1 kez açılması yeterli olacaktır.
Sosyal Medya’yı kullandığınızı web sitenizde gösterin
Son yıllarda büyük bir itibarı olan sosyal medyada düzenli paylaşımlar yapın. Bu paylaşımları ara ara web sitenizin bazı yerlerinde gösterin. Artık insanlar e-bülten gibi paylaşımların aksine sosyal medyada gördükleri daha fazla akıllarında kalır.
Web Sitenizin Hızlı Olup Olmadığına Dikkat Edin
Hız her yerde olduğu gibi bir web sitesinin de olmazsa olmazlarındandır. Bir web sitesi ne kadar hızlı olursa o kadar kullanıcı dostu olur. Yazılan kodların optimize ve minimalize edilmesi web sitesini oldukça hızlandırır.
Web Sitenize Girilen İçeriklerin Güncellenen Bir Panelin Olup Olmadığına Dikkat Edin
Web sitenizin tasarımına eşdeğer bir konu da web sitenizin içeriğidir. Web sitenizin içeriğinin güncelleyebileceğiniz bir panelin bulunması sizin içerik eklerken yararınıza olacaktır.
Antalya’da web tasarım ile alakalı daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırak