Hızlı İletişim

Majesty Ajans

B.Onat Cd. No:57/19
Muratpaşa, Antalya 07100
Telefon: +90 (242) 248 25 70
email: bilgi@majestyajans.com

Sosyal Medya

Destek Paneline Giriş

Bilgiler

Şifremi Unuttum
Henüz Kurumsal Üyemiz Değil Misin?

Parola Sıfırla


Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Ne Demek?

Firma deyince ilk akla gelen şey önce isim olur, isim bulundukdan sonra yapılacak ilk iş grafik tasarımla logo tasarlama işine girişmektir.

Grafik Tasarım Nedir?

Afişler, kitaplar, bilgi ve uyarı işaretleri, broşürler vb. grafik tasarımı etkinlik alanı içine girer. Grafik Tasarım, görsel öğeler ile yazıyı kullanarak izleyici etkilemek ve belli bir mesajı belli bir kitleye iletmek amacı ile oluşturulmuş her türlü tasarımı kapsayan bir tasarım dalıdır. Grafik tasarım, görsel bir iletişim sanatıdır.Grafik tasarımın amacı gerek iletişim, gerekse estetik kaliteyi en üst düzeye çıkarmaktır.

Logo Ve Sloganın Önemi Nedir?

Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtır.Günümüzde logo yaratmak için belli başlı kurallar vardır.Onları şöyle sıralıyabiliriz.

Sade, kolay anlaşılır, hatırlanması kolay, mümkün olduğunca az sayıda renkten oluşmalıdır. Her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Slogan ise; Markanızı hedef kitlenize nasıl ifade edersiniz sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biridir.Slogan seçimlerinde dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar şunlardır:

Kısa ve etkili olmalıdır,orjinal olmalıdır,inanılır ve güvenilir olmalıdır,markanın vizyonunu vurgulamalıdır.

Renklerin Önemi nedir?

Renklerin yeri tasarımda çok önemlidir. Çünkü renkler ışıkla birlikte var olur ve insanlarda farklı duygular uyandırır. Bu yüzden markalar kendilerini en doğru renkle anlatmalılardır.Doğru kullanılan renk dikkat çekiciliği, ürünün satışını ve vermek istediği mesajı daha çabuk ulaştırır.Yani tasarımda anlatılmak istenen mesaj renk ile pekişir ve ortaya sorunsuz bir tasarım çıkar. Bu durumda grafik tasarımcıyı mutlu eder. Çünkü renk grafik tasarımcının en önemli silahıdır.