Hızlı İletişim

Majesty Ajans

B.Onat Cd. No:57/19
Muratpaşa, Antalya 07100
Telefon: +90 (242) 248 25 70
email: bilgi@majestyajans.com

Sosyal Medya

Destek Paneline Giriş

Bilgiler

Şifremi Unuttum
Henüz Kurumsal Üyemiz Değil Misin?

Parola Sıfırla


Majesty Blog

Son Yazılar

Instagram'dan yeni uygulama: Threads

Popüler fotoğraf ve video paylaşma platformu Instagram bugün yeni uygulaması Threads ile karşımıza çıktı.


Facebook’un bünyesinde yer alan Instagram, son yıllarda yapmış olduğu atılımlar ile Snapchat’i bitirmeyi başarmıştı. Instagram şimdi de Snapchat‘i direkt olarak hedef alan yeni uygulaması ile karşımıza çıktı. iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunulan Threads isimli uygulama yapısı itibariyle Messenger‘ı da andırması ile dikkat çekiyor.
Instagram’ın yeni uygulaması sayesinde; Instagram arkadaşlarınıza direkt mesaj göndermek daha da kolaylaşıyor. Uygulamayı açtığınız an sizi bir kamera karşılıyor. Bu kamera ile çektiğiniz fotoğrafları direkt olarak arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz.


Instagram’ın neden böyle ayrı bir uygulama yapma gereği duyduğu bilinmiyor. Yeni uygulamadaki her şey zaten ana Instagram uygulaması ile yapılıyor. Firma muhtemelen yenilik iyidir ayrı uygulama yapalım mottosu ile yola çıkarak karşımıza yeni uygulamayı servis etti.
Instagram’ın yeni uygulamasının şimdilik Türkiye App Store ve Play Store’unda yer almadığını belirtelim. Muhtemelen 2-3 gün içerisinde uygulama Türkiye mağazalarına da gelecektir.
04 Ekim 2019

Instagram içerik üreticileri için adım attı: Creators

Instagram da tıpkı YouTube gibi içerik üreticilere odaklanan Creators isimli yeni bir hesap açtı. Creators isimli hesabın bio'sunda "Instagram'da üretmenizde yardım ediyoruz, ve ne yazık ki doğrulanmış hesap olmanızı sağlayamıyoruz." ifadesi yer alıyor.

Bu hesapla birlikte platformdaki içerik üreticilerin daha aktif bir şekilde üretim yapmasına destek olmak isteyen Instagram, bu konuyla ilgili öneriler sunmayı planlıyor. Aslına bakarsanız Instagram'ın bu yaklaşımını daha önce bir işletmeler için açtığı Instagram for Business'da görmüştük. 

Gönderilere bakıldığında görsel olarak eğlenceli ve zengin bir içerik kullanılması dikkat çekerken, bazı görsellerde istatistiklere de yer veriliyor. Bu kapsamda kullanıcıların yüzde 60'ının hikayeleri sesi açarak izlediğinin de paylaşıldığını ekleyelim.

Hesabın tek öne çıkarılmış hikayesinde ise içerik üreticilerinin sıkça sorduğu soruları görüntüleyebiliyorsunuz. Hikayede yanıtlanan sorular arasında hesap doğrulama, bazı özelliklerin kullanılamaması, akış algoritmasının neden tekrar kronolojik hale getirilmediği ve yorum filtreme özelliklerinin nasıl kullanılacağı yer alıyor.

Şu ana kadar algoritmadaki değişimlerden yeni özelliklerdeki hatalara kadar, platformdaki tüm zorluklarla tek başlarına uğraşmak durumunda kalan içerik üreticiler, bu hesapla birlikte şirketten daha fazla destek görebilir. Geçtiğimiz aylarda içerik üreticilerine satış özelliğini açan Instagram, tıpkı YouTube gibi içerik üreticilere daha fazla araç ve imkan sunarak platformdaki etkileşimin ve marka işbirliklerinin artmasını sağlayabilir. 
01 Ekim 2019

Banabi web üzerinden hizmet vermeye başladı!

Bugüne kadar Yemeksepeti'nin mobil uygulaması aracılığı ile hizmet veren Banabi, web üzerinden hizmet vermeye başladı.Yemeksepeti'nin market servisi olarak karşımıza çıkan Banabi'nin geçtiğimiz Nisan ayında hizmete açıldığını sizlere aktarmıştık. Önce Avrupa Yakası'nda sonrasında ise Anadolu Yakası'nda hizmet vermeye başlayan Banabi, kısa süre içinde İstanbul dışında da hizmet vermeye başladı. Banabi'nin İstanbul'un haricinde İzmir, Ankara, Antalya ve Eskişehir'de hizmet verdiğini de ekleyelim.


Bugüne kadar Yemeksepeti'nin mobil uygulaması aracılığı ile hizmet veren Banabi, web üzerinden hizmet vermeye başladı. Bugün Yemeksepeti'nin web sitesine giren kullanıcılar Banabi ile ilgili bir bildirim ile karşılaştılar. Paylaşılan bilgilere göre Banabi, web üzerinden hizmet vermeye de başladı.


Yemeksepeti web sitesinin sol alt kısmında yer alan bir logoya tıklayarak Banabi kısmına geçmek mümkün. Kısacası bugünden itibaren Banabi'den web üzerinden sipariş vermek mümkün. Yemeksepeti.com/banabi adresinden Banabi'nin web sitesine ulaşabilirsiniz. 
24 Eylül 2019
Sayfa