Hızlı İletişim

Majesty Ajans

B.Onat Cd. No:57/19
Muratpaşa, Antalya 07100
Telefon: +90 (242) 248 25 70
email: bilgi@majestyajans.com

Sosyal Medya

Destek Paneline Giriş

Bilgiler

Şifremi Unuttum
Henüz Kurumsal Üyemiz Değil Misin?

Parola Sıfırla


Majesty Blog

Son Yazılar

Instagram ile Engellerden Uzak Bir E-Ticaret Deneyimi

Instagram Ajans ve Markalar Başkanı İlke Çarkçı'nın, "Zero Friction Commerce" başlıklı konuşmasında e-ticaret operasyonunun nasıl daha kolay, engelsiz yönetilebileceğinden bahsetti. Bu konu hakkında örnek vermek amacıyla kendi yaşadığı bir olayı anlatan Çarkçı, çocuklarıyla beraber Londra'nın en büyük lego mağazasına gittiklerini fakat karmaşa sebebiyle alışveriş yapamadıklarını ifade etti. Lego'nun Messenger botu Ralph üzerinden 1.20 saniyede alışverişi tamamladığını da sözlerine ekleyen Çarkçı, büyük bir mağazanın çözemediği sorunu bir Messenger botunun çözebildiğini ifade etti.
19 Nisan 2019

Whatsapp'ta Görüşme Yapmak İçin Rehbere Kayıt Zorunluluğu Kalkıyor!

Whatsapp her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Yeni eklenen özellikle beraber kullanıcılar artık mesajlaşmak istedikleri kişiyi rehberlerine eklemek zorunda kalmayacak. Bu özellikle beraber telefon rehberiniz gereksiz telefon numaralarıyla dolmayacak. İlerleyen günlerde bu özellik tüm kullanıcılarda güncellenmiş olacak.
17 Nisan 2019

Facebook, Türkiye’deki Reklam Verenlerden Vergi Almaya Başladı

Dün Facebook reklam paneline giren reklam verenler, daha önce öne çıkardıkları reklamlar da dahil olmak üzere verdikleri reklamlara vergi yansıtıldığını öğrendi. Birçok sosyal medya platformunda kullanılmaya başlanacak olan dijital reklamlardan vergi alınması durumu Facebook platformunda başlangıcını yaptı. Türkiye Katma Değer Vergisi Kanunu'nun 9. maddesi gereği Facebook, reklam paneline giriş yapanların vergi numarası girmesini istedi. Eğer vergi numarasını girerseniz yüzde 18’lik kesinti sizden alınmıyor. ‘’Geç’’ seçeneğini tercih edenler ise yüzde 18’lik kesintiyi ödemek zorunda. Facebook’un konuyla ilgili açıklamasına ulaşamayan kullanıcılar tedirginlik yaşadı. Fakat Facebook bir bilgilendirme makalesi yayınladı ve bu kullanıcılara konu hakkında oldukça yardımcı oldu. Bu girişimle beraber dijital reklamcılıkta vergilendirme resmi olarak kullanılmaya başlandı.
10 Nisan 2019
Sayfa