Hızlı İletişim

Majesty Ajans

B.Onat Cd. No:57/19
Muratpaşa, Antalya 07100
Telefon: +90 (242) 248 25 70
email: bilgi@majestyajans.com

Sosyal Medya

Destek Paneline Giriş

Bilgiler

Şifremi Unuttum
Henüz Kurumsal Üyemiz Değil Misin?

Parola Sıfırla


Majesty Blog

Son Yazılar

Instagram’da Sesli Mesaj Devri!

Her yaptığı güncellemeyle hayatımıza çeşitli yenilikler katan Instagram, bu seferde sesli mesaj desteğiyle karşımıza çıktı. pimage Direkt Mesaj bölümüne sesli mesaj desteğinin gelmesiyle, Instagram günlük mesajlaşma platformu olma yolunda hızla ilerliyor. Ayrıca kullanıcılar birbirlerine sadece ses dosyası biçiminde mesaj gönderebilecek ve konuşmaları daha etkileşimli bir hale getirebiliyorlar. Sesli mesajları aynı Whatsapp’ta olduğu gibi parmağınızı basılı tutarak gönderebiliyorsunuz. Bu yenilikle birlikte Direkt Mesaj artık dosya ve konum paylaşımıyla Whatsapp ve Facebook Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarıyla aynı özellikleri sunuyor.
11 Aralık 2018

Instagram "Yakın Arkadaş" Özelliğini Duyurdu!

Instagram’ın daha samimi ve mizahi olma konusunda hikayeler kısmına getirdiği özellikler oldukça dikkat çekiyorken, şimdi de “Yakın Arkadaş” özelliği geldi. Artık kullanıcılar yakın arkadaş listesi oluşturarak daha özel hikayelerini bu listedeki kişilerle paylaşabilecek. “Yakın Arkadaşlar Listesi” oluşturmak isterseniz profil sayfanızdaki menüden, seçeneği tıklayıp kişileri ekleyebiliyorsunuz. Buna ek olarak olarak hikaye paylaştığınız sırada sadece “Yakın Arkadaşlarınıza” paylaşma seçeneğini de görebiliyorsunuz. Aynı şekilde birinin “Yakın Arkadaş” listesinde olup hikayelerini görüntülerken yeşil bir ikon görmeniz de mümkün. pimage Instagram’ın eski CEO’su Kevin Systrom zaten hikayelere daha samimi ve mizahi bir hava katmak istediklerini daha önceden de belirtmişti. Bu noktada GIF çıkartmaların resmiyeti yıktığını söyleyen Systrom yazı modunun ise kullanıcıların fotoğrafların ötesinde düşüncelerini paylaşmasına olanak tanıdığını dile getirmişti. Bu kapsamda Superzoom, TV efekti ve ritimlerin de Snapchat Hikayeler’de de görülen yapaylığı bozmak ve işi mizaha dökmeyi amaçlıyordu. Tüm özelliklerin sonucunda kullanıcıların daha fazla içerik paylaştığını da ekleyelim. Kısacası Facebook’un arkadaşlık temasını yavaş yavaş Instagram’da görmeye başladığımız bu dönemde, daha samimi ve geçici içeriklerle başbaşa kalabiliriz. Bu uygulamanın etkileşim oranını yukarı taşırken, Instagram’ı Facebook uygulama ailesinin en büyük problemi olan sahte hesaplardan kurtarabilir.
07 Aralık 2018

Instagram'dan Takipçi Satın Alanlara Kötü Haber!

Instagram bazı kullanıcıları takipçi, beğeni ve yorum sayılarını şişmek için kullandığı üçüncü parti uygulamalarını engellemek için yeni bir güncelleme getirdi. Artık üçüncü parti uygulamaları kullanarak sahte takipçi, beğeni ve yorum alan kullanıcılar uyarılacak, sahte kullanıcıların üyeliği ise iptal edilecek. Instagram dün yaptığı açıklamada, şirket politikalarını ihlal eden üçüncü taraf uygulamaları kullandığı tespit edilen kullanıcı hesaplarından sahte takipçilerin yanı sıra yorum ve beğenileri de temizleyeceğini belirtti. Bu tür davranışların Instagram topluluk kurallarına uymadığının altı çizildi. pimage HAKSIZ REKABET Instagram yaptığı açıklamada üçüncü parti uygulamaların ismini vermedi. Ancak birçok şirket ve kullanıcı Skweer, Incentafan, Mr. Insta, Boostgram ve Turbo Like for Instagram gibi hızlı takipçi artışı vaad eden uygulamaları açıkça kullanıyor. Özellikle sosyal mecralar üzerinden dolaylı ve dolaysız iş yapan şirketler, kuruluşlar ve markalar için beğeni, yorum ve takipçi sayıları oldukça önemli olabilir. Fakat yine de üçüncü parti uygulamaları kullanmak haksız rekabeti arttırıyor ve Instagram da bunun önüne geçmek için gerekli çalışmaları yapmaya başladı. pimage Instagram bu hesapları fark ettiğinde onlara dair her şeyi platformdan kaldıracak, bu hesaplarla ilişki halinde olan gerçek kullanıcıları ise uyaracak ve parolalarını değiştirmelerini isteyecek. Yukarıdaki görselde bunun bir örneğini görebilirsiniz. Bazı kişilerin üçüncü parti uygulamalarla farkında olmadan şifrelerini paylaşmış olabileceğini belirten şirket, bu uygulamaları kullanmaya devam eden kullanıcıların Instagram deneyimlerinin olumsuz yönde etkilenebileceğini de söyledi.
21 Kasım 2018
Sayfa